• امروز : یکشنبه - ۲۸ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 12 - صفر - 1443
  • برابر با : Sunday - 19 September - 2021
0

آمادگی رای اولی های البرز برای مشارکت افزایی در انتخابات

  • کد خبر : 1128
  • 02 خرداد 1400 - 7:03
آمادگی رای اولی های البرز برای مشارکت افزایی در انتخابات
رای اولی های استان البرز از اکنون در فضای مجازی و بستر شبکه شاد تب و تاب و جوش و خروش خاصی به وجود آورده و بی صبرانه برای خلق حماسه ای به یادماندنی لحظه شماری می کنند.

به گزارش کرچ ۱۴۰۰: شروع فعالیت های دانش آموزان رای اولی استان البرز در بستر شبکه شاد و پیام رسان های داخلی پس از منویات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه حضور مردم درانتخابات جان تازه ای گرفته است تا به رسالت خود درنخستین تجربه سیاسی  ایفای نقش کنند.

رای اولی‌های البرز به میدان انتخابات ۲۸ خرداد ماه آماده اند تا به وظیفه ملی درسن تکلیف سیاسی خود جامه عمل بپوشند واین رسالت را با انتشار، پیام، فیلم کوتاه و سایر فعالیت ها درفضای مجازی را به راه انداختند.

رای اولی ها رسیدن به سن رای دادن را درآسمان سیاسی ایران براساس قانون انتخابات در ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ جشن می گیرند تا همه واجدین رای با شور و نشاط خاصی درپای صندوق رای حاضر شوند.

۶۳ هزار و ۳۷۸ دانش آموز رای اولی استان البرز با شعار « ما ایران را دوست داریم » در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت می کنند.

رای اولی ها برای اولین بار موفق به مشارکت در سرنوشت سیاسی کشور می شوند که دراین دوره از انتخابات شاهد حضور ۳۲ هزار و ۹۳۲ دانش آموز پایه یازدهم و ۳۰ هزار و ۴۴۶ دانش آموز پایه دوازدهم درپای صندوق های رای این استان می شویم.

اکنون با نزدیک شدن به روز ۲۸ خرداد دانش آموزان رای اولی استان البرز آماده شده اند تا در بستر سازی خلق حماسه ای دیگر در چله دوم انقلاب اسلامی برای واجدین شرایط رای سهیم باشند.

انتخابات و تکلیف سیاسی

فاطمه درویشی دانش آموز دبیرستان شاهدعصمت آموزش و پرورش ناحیه سه کرج با اشاره به اینکه برای انجام تکلیف سیاسی خود در ۲۸ خرداد ماه لحظه شماری می‌کنم، افزود: حالا که به سن شرکت در انتخابات رسیده‌ام در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوم، تا برای رقم زدن حماسه‌ای  دیگر در دفتر انقلاب اسلامی همراه و همگام با سایر افراد واجدشرایط شرکت کنم.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از سواد اجتماعی، سیاسی، آگاهی عمومی خانواده‌، با معلمان، مربیان تربیتی، مشورت پدر و مادرم فرد اصلح را برای ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر کرج در۲۸ خرداد ماه انتخاب می کنم.

وی یادآورشد: همه ما باید در انتخابات شرکت کنیم تا بتوانیم از افرادی که منتخب می شوند بویژه به عنوان رییس جمهوربا رای بالا انتخاب شود.

وی ادامه داد: برای مشارکت افزایی در انتخابات پیش رو خانواده، دوستان و نزدیکانم را برای شرکت درانتخابات از طریق فضای مجازی دعوت کرده ام زیرا همه ما دانش آموزان سرباز ولایت و پیرو مکتب شهید سرافراز ایران حاج قاسم سلیمانی هستیم.

درویشی این دانش آموز کرجی یادآورشد: من نیز مانند دیگر اعضای خانواده و اقوامم درانتخابات به یاد امام و شهدا شرکت خواهم کرد چراکه رویکردهای چهار ساله کشورمان به این انتخابات بستگی دارد، بنابراین نمی خواهم فرصت انتخاب و اظهار نظر را از خودم سلب کنم و به همین منظور با ثبت نخستین مهر انتخابات در آینده کشورم سهیم می شوم.

وی گفت: رییس جمهوری آینده باید بتواند بیشتر به مستمندان و اقشار ضعیف جامعه توجه ویژه داشته باشد و به وضعیت آنان رسیدگی کرده و برای جوانان شغل دست و پا کند و دربین مردم باشد، نه با پشت میزنشینی کشور را اداره کند.

وی با بیان اینکه بدون آگاهی اسمی را در برگه رای نمی نویسم،عنوان کرد: می خواهم به تنهایی رییس جمهورم را با اندیشه فکر و معیارهایم که ریشه در منویات رهبر معظم انقلاب دارد،انتخاب کنم تا چهار سال دیگر پشیمان نشوم.

انتخابات و بلوغ سیاسی

امیرحسین یاری دیگر دانش آموز رای اولی آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج گفت: تا کنون پدر و مادرم در همه انتخاباتی که برگزار شده شرکت کرده اند و هربار همراه آنها به شعبه های اخذ رای می رفتم تا از نزدیک با روند برگزاری انتخابات آشنا شوم و اکنون که به سن تکلیف سیاسی رسیده ام بسیارخوشحالم و درفرصت باقی مانده تلاش می کنم تا دیگران را به شرکت در انتخابات سوق دهم.

وی یادآورشد: مسائل سیاسی برای ما دانش آموزان رای اولی بسیار جذاب است زیرا دیگربه سنی رسیده ایم که می توانیم درسرنوشت سیاسی کشور خود شرکت کنیم.

وی انتخابات را صحنه بلوغ سیاسی دانست و افزود: ما رای اولی ها درانتخابات شرکت می‌کنیم  تا با رای خود در سرنوشت کشورم سهیم باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت کشورکه همه دنیا به آن چشم دوخته اند، همه باید برای حضور و مشارکت بالای مردم درانتخابات ۲۸ خرداد از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

یاری ادامه داد: با توجه به اینکه برای نخستین بار است که در انتخابات شرکت‌ خواهیم کرد و شناخت زیادی از نامزدهای انتخاباتی ندارم باید با مطالعه بیشتر زمینه حضور آگاهانه رای اولی ها دراستان البرز برای این همایش ملی را بوجود آوریم.

وی بیان داشت: تلاش می کنم با استفاده از سواد اجتماعی، سیاسی، آگاهی عمومی خانواده‌ و دوستان با مشورت پدر و مادرم فرد اصلح را  برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرم انتخاب نمایم.

انتخاب آگاهانه

فاطمه لباف دیگر دانش آموز رای اولی البرزگفت: امیدوارم این انتخابات بتواند گام های بلندی در راه رفع مشکلات کشور به ویژه جوانان باشد.

وی با اشاره به اینکه رای اولی ها باید انتخابی آگاهانه درانتخابات ۱۴۰۰ داشته باشند، یادآورشد: مشکلاتی در سطح کشور وجود دارد اما با داشتن روحیه مقاومت و مدیریت مدبرانه امکان برطرف شدن آن وجود دارد.
وی تصریح کرد: از هم اکنون رای اولی ها درفضای مجازی فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده اند تا همه را برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ فرا بخوانند تا همه با رای خود در سرنوشت کشورسهیم باشیم. 

این دانش آموز یادآورشد: همه واجدین رای باید به عشق میهن و کشوردر انتخابات ۲۸ خرداد شرکت کنند.

همت رای اولی ها 

حسین سلیمیان کارشناس علوم تربیتی البرز گفت: مردم فهیم و بصیر ایران با وجود درخواست های مکرر دشمنان قسم خورده انقلاب و نظام روز ۲۸ خردادماه آینده با شرکت گسترده در شعبه های اخذ رای باردیگر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا حضور حماسی خلق می‌کنند.

وی به برگزاری انتخابات متعدد در ایران بعد از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی به عنوان یکی از برکت ها و دستاورد مهم و حضور مردم در تعیین سرنوشت خود و آینده کشوراشاره کرد و

افزود: مردم باید علاوه بر مشارکت در انتخابات نسبت به بررسی عملکردها و برنامه‌های افرادی که نامزد می‌شوند بررسی کاملی داشته باشند و با بینش و بصیرت دینی و انقلابی رای خود را در صندوق‌ بیندازند.
سلیمیان به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات و نقش موثر مردم و مسولان اشاره کرد و ادامه داد: دشمنان نظام از مدت‌ها قبل برای جلوگیری از حضور گسترده آحاد مردم در این عرصه به جنگ روانی  و تبلیغاتی متوسل شدند ولی به کوری چشم استکبارجهانی امسال انتخابات پیش رو پرشورتر از انتخابات سال های قبل برگزار می‌شود.

وی گفت: رای اولی ها این روزها به میدان آمده اند که بگویند، انتخابات امسال به حول و قوه الهی به صحنه همبستگی ملت ایران و شکست توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب مبدل می شود.

وی تاکید کرد: روز انتخاب، روز سرنوشت، روز تجلی اراده ملی، روز نمایش وحدت و روزی برای انسجام و با هم بودن است که این روزها دانش آموزان رای اولی آن را در بستر شاد و پیام رسان های داخلی از آن سخن می گویند و از مردم برای شرکت در این انتخابات سرنوشت ساز دعوت می کنند.

پویش رای اولی ها

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت که در آستانه انتخابات  ۱۴۰۰ پویش رای اولی ها  دربستر شبکه شاد این استان آغاز شد.

فرشته فهمیده به برگزاری همزمان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و اظهارداشت: این پویش نیز با هدف مشارکت حداکثری و آگاهانه دانش آموزان به ویژه رای اولی ها راه اندازی شده است.

وی بیان داشت: رای اولی ها برای اولین بارموفق به مشارکت در سرنوشت سیاسی کشور می شوند لذا درقالب این پویش اقدامات فرهنگی و تاثیرگذار به منظور حضورحداکثری، فعالانه و آگاهانه  دربستر شبکه شاد انجام می شود.

فهمیده خاطرنشان کرد: این پویش ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم است تا شوق و احساس خود را درجشن تکلیف سیاسی و حضور در انتخابات ۱۴۰۰ را در شبکه آموزشی شاد نشان دهند.

وی خنثی سازی توطئه ها و تهدیدات دشمنان را مهم ترین کاربرد ویژه انتخابات و مشارکت سیاسی مردم دانست و یادآورشد: دراین پویش به دنبال تبیین نقش و جایگاه رای آگاهانه مردم درخلق حماسه ای دیگر درانتخابات ۱۴۰۰ به ویژه درخانواده آموزش و پرورش هستیم.

وی تصریح کرد: این پویش موجب ایجاد شور و نشاط بیشتری درجامعه می شود و انتخابات پیش رو پشتوانه محکمتر و قوی تری پیدا خواهد کرد.

فهمیده با بیان اینکه دانش آموزان رای اولی با مشارکت در انتخابات، می توانند در این فعالیت بزرگ تربیت اجتماعی نقش داشته باشند،اضافه کرد: حضور دانش آموزان رای اولی می‌تواند به جریان‌سازی انتخابات کمک کند.

وی ادامه داد: رای اولی ها برای اولین بار در انتخابات ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ وارد عرصه سیاسی کشور می شوند تا خود را در انتخاب افراد محک بزنند.

وی عنوان کرد: رای اولی ها با شوری مضاعف برای یک انتخاب در پای صندوق های رای ۲۸ خرداد ماه حاضر می شوند تا اثر انتخاب خود را در سرنوشت و آینده کشور هویدا کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز نوجوانی و جوانی را سنی پر از شور و هیجان دانست و افزود: ابراز عقیده و استقلال طلبی از ویژگی های این دوران حساس است و آن زمان که  بتوانند این ویژگی را به منصه  ظهور برسانند، حسی از غرور و بالندگی برای نقشی که ایفا می کنند به آنها دست می دهد.

فهمیده تاکید کرد: دانش آموزان رای اولی استان البرز در پای صندوق های رای با شعار” من ایران را دوست دارم ” جشن تکلیف سیاسی خود را به یاد امام  راحل و شهدا جشن می گیرند و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری فرد یا افراد اصلح را انتخابات می کنند.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

لینک کوتاه : https://karaj1400.com/?p=1128

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.