• امروز : یکشنبه - ۲۸ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 12 - صفر - 1443
  • برابر با : Sunday - 19 September - 2021
0

جوانان و زدن بزرگترین سیلی به دشمنان درانتخابات

  • کد خبر : 1252
  • 15 خرداد 1400 - 9:43
جوانان و زدن بزرگترین سیلی به دشمنان درانتخابات

به گزارش کرج ۱۴۰۰: شمارش معکوس برای حضورحماسی ملت ایران از جمله جوانان درپای صندوق های رأی آغاز شده است تا باردیگر شاهد مشارکت حداکثری آنها درانتخابات سرنوشت ساز دیگری باشیم. شرکت در انتخابات مهم‌ترین نماد مردم سالاری در جهان به‌شمار می‌رود که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، مردم ایران می توانند درتعیین سرنوشت خود […]

به گزارش کرج ۱۴۰۰: شمارش معکوس برای حضورحماسی ملت ایران از جمله جوانان درپای صندوق های رأی آغاز شده است تا باردیگر شاهد مشارکت حداکثری آنها درانتخابات سرنوشت ساز دیگری باشیم.

شرکت در انتخابات مهم‌ترین نماد مردم سالاری در جهان به‌شمار می‌رود که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، مردم ایران می توانند درتعیین سرنوشت خود نقش داشته باشند.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیزاز ابتدا بر اصول جمهوریت و اسلامیت استوار شده است که همین وجود جمهوری در شعارهای اساسی نظام توجه ویژه حاکمیت را به نقش مردم در سرنوشت کشور نشان می‌دهد.

همیشه حضورمردم ایران به خصوص جوانان درهر دوره ای از انتخابات که تا کنون برگزارشده برای دشمنان اهمیت داشته است چون از چندین ماه قبل مخالفان انقلاب و نظام موج نه به انتخابات درایران از طریق مخالفان انقلاب و نظام در رسانه های معاند و شبکه های اجتماعی راه می اندازند تا مردم درپای صندوق های رأی حاضر نشوند.

حضور پررنگ مردم پای صندوق های رأی باعث می‌شود که نسل آینده و جوانان ایران اسلامی افق روشن تری را پیش روی خود ببینند و به آینده ایران عزیز امیدوار تر از گذشته چشم بدوزند.

 امسال یک انتخابات بسیار تعیین کننده در مسیر تاریخی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که امیدواریم مردم با حضور حداکثری، آینده ای خوب، روشن و پر قدرت را در عرصه مردم سالاری دینی رقم بزنند.

 مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد ماه موجب عزت و سربلندی ملت ایران و ناامیدی دشمنان می شود که مردم با انتخاب اصلح آینده روشنی را برای نظام جمهوری اسلامی رقم خواهند زد.

در این روزهای انتخاباتی به ویژه از زمانی که تبلیغات رسمی نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران از جمله در استان البرزآغاز شده است شاهد شنیدن مطالبات حوانان و حتی راهکارهای پیشنهادی آنها برای ایجاد شور انتخاباتی و کاهش بار مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی دربین جوانان هستیم.

انتخابات وظیفه ای ملی

فاطمه نظری دانشجوی رشته داروسازی گفت: حضوردر انتخابات به‌عنوان مهمترین اصل مردم سالاری و حق قانونی مردم ایران است که باید درآن برحسب وظیفه ملی که بردوش داریم شرکت کنیم.

وی بیان داشت: انتخابات این دوره به دلیل عدم پاسخگویی مسوولان به مطالبات مردمی، تحریم ها و حتی افرادی که صلاحیت آنها برای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری تایید نشده لذا فضای انتخابات با چالش هایی روبرو شده است که عده ای ازآن استفاده سوء می کنند.

وی تصریح کرد: دراین برهه حساس انتخابات همه باید ازمطالبه گری دست برداریم چون دراین دوره از انتخابات چشم جهانیان از جمله دشمنان به میزان مشارکت مردم دوخته شده است.

وی ادامه داد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰ ایران در ابعاد داخلی و خارجی به‌طور قطع پشتوانه‌ای محکم برای دولت آینده در اداره امور کشور و حفظ منافع ملی در سطوح بین‌المللی است.

دانشجوی رشته داروسازی یادآورشد: حضور بالای مردم در انتخابات ۲۸ خرداد ماه  بی‌شک اقتدار و امنیت ملی را از طریق تقویت مقبولیت نظام به‌دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه ما ایرانیان باید به سرنوشت کشورمان اهمیت دهیم،عنوان کرد: روز انتخابات در ایران در واقع روز نشان دادن عرق مردم به وطن، اسلام، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نظری تاکید کرد: برای حفظ پشتوانه مردمی انقلاب و نظام همه از جمله جوانان باید درانتخابات ۲۸ خرداد ماه شرکت کنیم و با دادن هر رأی تیری به قلب و اهداف مخرب گردشمنان بزنیم.

انتخابات و ضرورت مشارکت

مهدی سلیمیان دانشجوی رشته مهندسی برق نیزازچرایی انتخابات و ضرورت مشارکت مردم در این همایش سیاسی- ملی سخن گفت وافزود: درانتخابات اراده واقعی مردم به تصویر کشیده می شود پس درانتخابات پیش رو به عشق وطن ، امام ، شهدا و ولایت در پای صندوق های رأی حاضر می شویم تا به دشمنان بگوییم راه انقلاب به رغم همه چالش ها و تحریم ها ادامه دارد.

وی بیان داشت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰ ایران در ابعاد داخلی و خارجی به‌طور قطع پشتوانه‌ای محکم برای دولت آینده در اداره امور کشور و حفظ منافع ملی در سطوح بین‌المللی است و از این حیث نیز بی‌شک اقتدار و امنیت ملی را از طریق تقویت مقبولیت نظام به‌دنبال دارد.

وی تصریح کرد: جوانان باید هوشیار باشند که در انتخابات پیش‌رو احساسی عمل نکنند و انتخاب خود را بر پایه شناخت کافی و منطق انجام دهند.

وی با بیان اینکه جوانان ایرانی در دوران جنگ تحمیلی نیز حماسه بی بدیل دفاع مقدس را خلق کردند و درسال های اخیر در عرصه های مختلف نیزشاهد رویش آنها هستیم، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس بیشتر رزمندگان از قشر جوان بودند لذا قشر جوان در برهه‌های مختلف تاریخی در این کشور حماسه‌آفرین بوده اند.

وی یادآورشد: جوانان ایرانی درحال آماده کردن خود برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد ماه هستند تا درکنار سایر اقشارحماسه ای دیگر را در تاریخ انقلاب ایران به ثبت برسانند.

سلیمیان ادامه داد: برخی افراد در انتخابات مختلف با شعارهای جوان‌پسندانه از ظرفیت نیروی جوان برای در دست گرفتن قدرت استفاده کرده‌اند اما درعمل به گونه‌ای متفاوت رفتار کرده‌اند از این رو جوانان باید مراقب باشند که تحت تاثیر جریانهای قدرت قرار نگیرند تا نتوانند با شعارهای جوان پسند بر مسند قدرت بنشینند.

وی همچنین برعمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص انتخابات خرداد ۱۴۰۰ تاکید کرد وگفت: بیگانگان با دراختیار داشتن شبکه صوتی و تصویری، علیه کشور ما فعالیت می‌کنند و با فرارسیدن انتخابات نیز این فعالیت‌ها متمرکزتر و شدیدتر می‌شود لذا اگرجوانان در مسیر رهبری نباشند ممکن است تحت تاثیر تبلیغات بیگانه قرار گیرند و منفعل عمل کنند.

مشارکت کم، هدف دشمن

مولود منفرد ازجوانان جویای کاردرکرج گفت: در انتخابات ۲۸ خرداد ماه دشمن به دنبال تحریم انتخابات و مشارکت کم مردم در پای صندوق های رأی است.

وی افزود: در واقع آثار مثب این مشارکت در مرحله اول نصیب مردم می‌شود و در ادامه با پیشگیری از دخالت بیگانگان در سرنوشت کشور و با حفظ اقتدار ملی به بهبود شرایط جامعه در ابعاد مختلف می‌انجامد.

این جوان کرجی بیان داشت: در زمانی‌که چشم‌ها به انتخابات ١٤٠٠ در ایران خیره شده مسوولان عالی نظام و استان البرز، صاحبنظران و جوانان بر مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید دارند باید  به‌دنبال ایجاد شور انتخاباتی باشیم.

منفرد  با اشاره به اینکه ضرورت‌ها و نتایج مشارکت جوانان در انتخابات ۱۴۰۰ باید تبیین شود، یادآورشد: جوانان قشر تاثیر گذاری در مسائل آینده و کلان کشور هستند و اگر بخواهیم جوانان در انتخابات پیش رو مشارکت بیشتری داشته باشند باید برای آنها انگیزه لازم ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: باید دلایلی که جوانان را از مشارکت نا امید می کند، ریشه یابی و بررسی شود و  تجربه نشان داده که اگر جوانان ما اگر انگیزه پیدا کنند، در حوزه های مختلف فعالیت های خوبی می توانند انجام دهند.

منفرد اضافه کرد: در دوره پیش رو استفاده از ظرفیت های جوانان باید از حالت شعاری گفتمانی بیرون بیاید و اقدام اساسی و عملی صورت گیرد.

وی عنوان کرد: مشارکت جوانان در فعالیت های مدنی و اجتماعی مانند انتخابات می تواند ضمن تاثیرگذاری، انتخاب دقیق تری انجام شود و قشر جوان جایگزین افراد مسن تر شوند.

این جوان  تاکید کرد: در صورتی که مردم در همه عرصه ها احساس مشارکت کنند بویژه در پای صندوق های رای، می‌تواند به رفع و کم کردن مشکلات توسط رییس جمهوری منتخب کمک کند.

نقش اساسی جوانان

حسین تقی خانی از دیگر جوانان البرزی گفت: جوانان در انتخابات نقش کلیدی دارند زیرا با حضورشان در فعالیت های انتخاباتی ایجاد انگیزه شرکت در انتخابات را دربین واجدین رأی به وجود می آورند.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در انتخابات نشانگر این است که فرد نسبت به رشد، امنیت و سرنوشت کشورش حساس است و در آن نقش کلیدی دارد،افزود: این موضوع در مورد جوانان، دانشجویان و دانش آموزان این امر مهم جلوه می کند زیرا در مدارس و دانشگاه ها، انسان پرورش پیدا می کند و تعالی و تکامل به وجود می آید.

این جوان البرزی  بیان داشت: دانشجویان و دانش آموزان واجد شرایط برای مشارکت در انتخابات نقش اساسی دارند. لذا در انتخابات هم ۱۵ سال تمام لحاظ شده تا به این ترتیب نسل جوان کشور از جمله دانش آموزان بیشتر بتوانند حضور پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: در انتخابات ۱۴۰۰ برای حضور جوانان، دانش آموزان و دانشجویان می بایست ۲ کار انجام داد یعنی از این قشر که جمعیت بالایی هم دارند بخواهیم  تا در این اتفاق حضور فعالی داشته باشند و دیگر اینکه از آنها بخواهیم که انتخاب افراد را با دقت انجام دهند تا افراد واجد شرایط در شوراها و ریاست جمهوری انتخاب شوند.

تقی خانی یادآورشد: در ابتدا باید به جوانان و دانشجویان بگوییم که حضور در انتخابات یک وظیفه دینی است و مانند نماز و روزه واجب شرعی است .مورد دیگر اینکه آنها باید بدانند که مشارکت در انتخابات واجب قانونی است زیرا ما نظام جمهوری اسلامی را قبول کرده ایم، قانون اساسی داریم و این قانون اساسی اگر بخواهد فعال و عملی باشد شرط آن این است که مردم در صحنه های مختلف حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: چند دوره است که مساله مناظره های تلویزیونی در جریان انتخابات ریاست جمهوری باب شده است. پس اگر تلویزیون از نخبگان دعوت کند که کاندیداها را با چالش بکشند که می خواهند چهار سال بعد چه کارهایی انجام دهند، بینش و دانش آنها چگونه است؟ چون ما در قانون در کشور مشکلی نداریم اما در روش ها و نگاه ها مشکلاتی داریم. به همین دلیل کاندیداها به خصوص برای نسل جوان کشور پاسخ دهند که از ظرفیت های کشور چگونه می خواهند استفاده کنند.

بی تفاوت نبودن

نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ درمجلس شورای اسلامی گفت: : در انتخابات ۲۸ خرداد ماه نه تنها جوانان بلکه همه واجدین رأی نباید نسبت به حضور درپای صندوق های رای بی تفاوت باشند زیرا عواقب منفی برای کشور دارد.

 علی حدادی با اشاره به اینکه تا کنون جوانان ثابت کرده اند که در میدان انتخابات هستند،اظهارداشت: همانگونه که در بیانیه گام دوم رهبر  انقلاب و باور مسوولان وجود دارد، جوانان و انجمن های متشکل از نیروهای جوان در میدان هستند و نسبت به سرنوشت جامعه بی انگیزه نیستند.

وی بیان داشت: جوانان با مشارکت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی ظرفیت سرمایه اجتماعی کشور را بالا می برند لذا باید از جوانان در مدیریت کشور استفاده شود تا انگیزه قشر جوان برای حضور در پای صندوق‌های رای بالا رود و جوان احساس نکند فقط حضور او را برای رای دادن می خواهند.

حدادی  با اشاره به اینکه  نباید جوانان را فراموش کنیم، اضافه کرد: از نامزدهای ریاست جمهوری انتظار می رود پس از انتخابات حضور جوانان فراموش نشود.

وی تصریح کرد: نامزدها و کسانی که در عرصه انتخابات داوطلب می شوند باید مشخص کنند بطور مشخص چه برنامه یا برنامه هایی برای نسل جوان دارند و در صورت انتخاب به آنها عمل می کنند.

نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ درمجلس شورای اسلامی در ادامه به راهکارهای جلب مشارکت جوانان در انتخابات ۱۴۰۰پرداخت وافزود: دولت ها با اقدامات و فعالیت های خود نقش مهمی در تشویق افراد بویژه جوانان در شور انتخاباتی داشته اند، هر چند این حمایت ها در سالهای اخیر چه دردولت و چه در مجلس مثل قبل نبوده و کاهش پیدا کرده است.

وی یادآورشد: آسیب شناسی در رابطه با کاهش مشارکت  لازم است تا جوانان را مثل زمان انقلاب پای کار بیاوریم و به نوعی انقلاب انتخاباتی بوجود بیاوریم.

حدادی گفت: برای اینکه اتفاق خوبی در کشور رخ دهد باید با بیان شاخص ها و اهمیت انتخابات جوانان را امیدوار و به سمت صندوق‌های رای و افزایش مشارکت ببریم.

وی مشکل عمده نسل جوان را بحث اشتغال، مسکن و ازدواج دانست وافزود: پرداختن به این مشکلات درایام انتخابات از سوی نامزدهای ریاست جمهوری، تاثیری مثبت برای افزایش مشارکت جوانان در انتخابات ۱۴۰۰ دارد.

وی تاکید کرد: انتخابات پشتوانه انقلاب اسلامی است و برای حضور حداکثری در این عرصه سیاسی، نباید شعارها مقطعی باشند و نامزدها حتی در دولت خود از جوانان استفاده کنند.

شورانتخاباتی

روانشناس البرزی گفت: وجود سلایق مختلف در انتخابات بویژه انتخابات ریاست جمهوری به شور انتخاباتی کمک می‌کند.

مصطفی سوری اظهارداشت: تجربه نشان داده که وجود حضور سلایق مختلف در انتخابات به ایجاد شور و نشاط در انتخابات کمک کند و حضور تمامی جناح ها در صحنه انتخابات حتی اگر به صورت حداقلی هم باشد انتخابی قوی خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: درجایگاه جهانی، انتخاب یک نماینده مجلس و ریاست جمهوری با رای پایین اهمیت کمتری می یابد که ضرورت مشارکت حداکثری را نشان می‌دهد.

حدادی  اضافه کرد: باید زمینه ها را برای انتخابات پرشور آماده کنیم که جوانان در آماده سازی فضای انتخاباتی که این روزها در بخش فضای مجازی و رسانه ای مسوولینت خطیری دارند.

سوری ادامه داد: حضور پررنگ مردم پای صندوق های رای باعث می‌شود که نسل آینده و جوانان ایران اسلامی افق روشن تری را پیش روی خود ببینند و به آینده ایران عزیز امیدوار تر از گذشته چشم بدوزند.

وی یادآورشد: امسال یک انتخابات بسیار تعیین کننده در مسیر تاریخی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که امیدواریم مردم با حضور حداکثری، آینده ای خوب، روشن و پر قدرت را درعرصه مردم سالاری دینی رقم بزنند.

وی گرم ترشدن انتخابات با حضور جوانان را ضروی دانست و افزود: مردم با انتخاب اصلح آینده روشنی را برای نظام جمهوری اسلامی رقم خواهند زد.

حدادی  عنوان کرد: حضور پررنگ مردم در انتخابات جوانان را به آینده امیدوار می‌کند.

انتخابات پرشور

خواهرشهیدان فهمیده نیز گفت: جوانان به ویژه چهره‌های شاخص و قهرمانان ورزشی، بستر مناسب برای مشارکت پرشور و پرشمار مردم در انتخابات را فراهم کنند.

فرشته فهمیده افزود: حضور گسترده آحاد جامعه در انتخابات پیش رو یک وظیفه ملی برای تعیین سرنوشت آینده کشور است و همه در برابر آن مسوول هستیم.

وی بیان داشت: حضور در انتخابات یک وظیفه ملی است چراکه ضمن اعلام حقانیت جمهوری اسلامی، حرکتی موثر در خنثی کردن ترفندها و توطئه های دشمنان محسوب می شود.

وی به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اشاره و خاطرنشان کرد: جوانان مردم را برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد دعوت کنند.

فهمیده تصریح کرد: سرمایه اصلی هر جامعه‌ای نیروی انسانی جوان و کارآمد است که باید برای حمایت از این قشر اقدامات موثر را در حوزه مسکن، اشتغال و ازدواج انجام داد.

وی ادامه داد: با گذشت سال‌ها از انقلاب شکوهمند اسلامی، به این مهم رسیده‌ایم که اعتماد به جوانان به عنوان اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر، همواره نتایج مثبت و موثری را درپی داشته است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه جوانان ۲ سند مهم برنامه ششم توسعه و بیانیه گام دوم انقلاب را در جریان داریم، گفت: باید برای تحقق این ۲ سند مهم، تلاشی همه جانبه و عزمی ملی داشته باشیم.

امام به جوانان اعتماد داشت

استاندار البرز گفت: حضرت امام خمینی(ره) با تکیه بر مردم بخصوص جوانان و افزایش اعتماد به نفس آنان توانست رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را از بین برده و نابود کند.

عزیزاله شهبازی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)، شهدای ۱۵ خرداد و شهادت امام جعفر صادق (ع)، افزود: امام خمینی(ره) با مردم قیام کرد، انقلاب اسلامی را به ثمر نشاند و جنگ را اداره کرده و پیروز شد، بنابراین اصل مردم هستند که در تمامی برهه‌ها پشتوانه نظام، انقلاب و ولایت فقیه بوده اند.

وی بیان داشت: حضرت امام (ره) طوری عمل کردند که همه مردم در مبارزه با استکبار با همدلی به صورت واحد عمل کرد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با وجود کهولت سن، فردی پویا و خستگی ناپذیر بود و جوانان را دوست داشت،خاطرنشان کرد: منش و رویه پس از رحلت ایشان نیز توسط نایب برحق امام زمان (عج)، امام خامنه‌ای (مدظله العالی) ادامه یافته است که ایجاد حس همدلی، وحدت، همبستگی و پشتیبان ولایت فقیه بودن نمونه‌ای از این موارد است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری، حافظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تفکر ایشان همواره احترام به رای مردم و تایید آن است که این مهم نشان دهنده مردم سالاری دینی است.

شهبازی با تاکید براینکه بستر انتخابات هم برای ما و هم دشمن بستر فرصت و نیز بستر تهدید است،اضافه کرد: دشمن از درون نظام علیه نظام فعالیت می کند که حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح، ۲ مولفه اصلی در راستای مقابله با توطئه‌های دشمن است.

وی گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری، از انتخابات مهم و سرنوشت ساز در کشور بوده و حضور حداکثری مردم نیز یکی از مطالبات ایشان است.

استاندار البرزتاکید کرد: جوانان برای مشارکت در انتخابات نقش کلیدی دارند از همین رو در انتخابات سن ۱۵ سال لحاظ شده تا نسل جوان کشور از جمله دانش آموزان بیشتر بتوانند حضور پیدا کنند لذا قشر جوان نباید به دلیل مشکلات با اصل انتخابات برخورد منفی داشته باشد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه به صورت همزمان در سراسر کشوربرگزار می شود.

لینک کوتاه : https://karaj1400.com/?p=1252

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.